تبلیغات
:..بسیج..: - ایا حسین فهمیده را فهمیده ایم
:..بسیج..:
خود باوری . نوآوری . شکوفایی
سه شنبه 14 آبان 1387

ایا حسین فهمیده را فهمیده ایم

سه شنبه 14 آبان 1387

نوع مطلب :
نویسنده :

امروز هم به «حسین فهمیده» محتاجیم. به فهمیدگانی كه به فهم حسینی ازامروز خویش برسند و فردا را هم حسینی بخواهند ، فردا هم به مردان و زنانی از این دست محتاج تریم، گفتم مردان و زنان تا به یادآورده باشم، نه كربلا مفهومی مردانه است و نه عاشورا از زنان خالی بود و نه قرار است خالی باشد، بلكه مهم فهم حسینی است چه برای مردان و چه برای زنان، در عاشورا هر دو نقش آفرین بودند و در عاشورای دفاع مقدس نیز هم. پس «حسین فهمیده» تنها الگوی پسران نیست بلكه دختران هم باید ازاین «سرمشق» مشق كنند تا درس زندگی را، درس سرفرازی را ، درس عشق به دین و میهن را با بالاترین نمره قبول شوند.

«حسین فهمیده» یك نفر نبود كه در جبهه ها شهید شده باشد و تمام. اگرچه هیچ شهیدی را تمام شده نمی دانیم اما ماجرای فهمیده اتفاقا با شهادتش آغاز شد و ما هنوز در آغاز فهم فهمیده ایم و آن چه « حسین»،« فهمیده» بود... در این آغاز هم باید به افق های بلند چشم داشته باشیم، به سربلندی ایران، چه فهمیده جز این هدفی نداشت و هركس می خواهد «فهمیده زمان» خویش باشد، باید به این هدف بیندیشد و برای تحقق آن تلاش كند. از این منظر، كارگر فهمیده، با جان و دل كار می كند.

طبیب فهمیده یا «فهمیده طبیب» مرهم گذار زخم و درمانگر بی ادعای درد مردمان می شود «فهمیده دانش آموز» ، به جان درس می خواند و «فهمیده معلم» به جان چراغ دانش روشن نگه می دارد. « فهمیده خبرنگار» ، به قیمت خطر هم كه شده است، رسالت خبرنگاری خویش ایفا می كند و « فهمیده نظامی» همه غیرت خویش را در مرزها به نگهبانی وا می دارد و فهمیده كارمند، گره گشای كار مردم می شود و « فهمیده كشاورز»، بهترین محصولات را عرضه می كند و « فهمیده پسر»، با چشم پاك و قلب پاك به كوچه پا می گذارد و « فهمیده دختر» دامن خویش را به عطر معراج می آراید.

« فهمیده روحانی»، برای افزایش روحانیت در جامعه از جان و آبرو مایه می گذارد و « فهمیده دانشمند» همه دانش خود را در خدمت انسانیت قرار می دهد و « فهمیده مدیر»، تدبیر به نهایت می رساند و سرانگشت به سوی فرداهای روشن می گیرد و مگر نه این كه حسین با تدبیر خویش، با ایثار جان خود و با فهم معراج و عروج و شهادت، نقش خویش را در پهنه هماره زنده عاشورا ایفا كرد پس اینك نوبت ماست تا فهم خویش را نشان دهیم و هنر حسینی خویش را نیز به منصه ظهور برسانیم تا در صف علمداران منتظر بزرگ علمدار رهایی بشر جایی داشته باشیم...

«حسین فهمیده» اگرچه یك تن بود در آغاز، اما در ادامه، به نامی برای همه حق باوران تبدیل شد، پس امروز «حسین فهمیده»، یعنی هركس مومنانه در دفاع از این «بوم و بر» مجاهده می كند یعنی هركس در رسیدن به قله های علمی و افتخار گام برمی دارد. هركس در علوم نو، گامی نو می زند، یعنی هركس به «عزت» و «حكمت» و «مصلحت» برای امروز و فردای ایران كار می كند، یعنی... «حسین فهمیده»، بهترین بود و بهترین كار را انجام داد، امروز هم هركس بهترین كار را در جایگاه خود انجام می دهد و بهترین است، «حسین فهمیده» است.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر